Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzierżoniowski Klaster Energetyczny już z certyfikatem

Data publikacji: 2018-11-14, Data modyfikacji: 2018-11-19
A A AWydrukDrukuj  
 
14-11-2018 Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja Andrzej Bronowicki odebrali Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii. Otwiera to m.in. możliwość zdobywania zewnętrznych pieniędzy na działania związane z rozwojem zielonej energii. - Klastry energetyczne pozwalają lokalnym społecznościom produkować i zarządzać obrotem zieloną energią. Mogą go współtworzyć podmioty publiczne i prywatne, działające na terenie jednego powiatu. W naszym przypadku jest to ziemia dzierżoniowska. Powołanie tego podmiotu znacznie zwiększa nasze szanse na zdobywanie zewnętrznych pieniędzy i rozwój zielonej energii na naszym terenie – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski. Pomysł utworzenia Dzierżoniowskiego Klastra Energetycznego pojawił się w minionym roku. W czerwcu tego roku Ministerstwo Energii ogłosiło konkurs, w ramach którego oceniano i certyfikowano zgłoszone klastry. Ocena merytoryczną dzierżoniowskiego zakończyła się w październiku.  - Jej elementem była prezentacja dotychczasowych działań i planów rozwoju. Odpowiadaliśmy także na pytania ekspertów – wyjaśnia prezes Spółki WiK-u Andrzej Bronowicki.W wyniku ocen merytorycznych Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii uzyskały 33 klastry z 13 województw. Sześć najlepszych otrzymało certyfikat z wyróżnieniem. W tym gronie znalazł się  Dzierżoniowski Klaster Energii. Certyfikaty wręczono 6 listopada w Warszawie. Czym są klastry energii - więcej informacji

Pełna treść wiadomości na: 10929 at dzierzoniow.pl
Urząd Miejski Dzierżoniów, Źródło artykułu: www.dzierzoniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dzierżoniowski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Dzierżoniowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce, Piława Górna, Niemcza i Łagiewniki, zajmując powierzchnię 478,3 km².

  Główne atrakcje przyrodnicze powiatu dzierżoniowskiego stanowią: Góry Sowie, Arboretum w Wojsławicach, Masyw Ślęży czy Wzgórza Niemczańskie. Na uwagę odwiedzających zasługuje także Uzdrowisko Przerzeczyn Zdrój.

  Na terenie powiatu funkcjonuje dzierżoniowska podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola