Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina Miejska Dzierżoniów - Sudeckie Kryształy 2018

 
Dzierżoniów jest miastem, w którym systematycznie wzrasta liczba osób starszych Obecnie powyżej 60 roku życia jest ponad 8700 seniorów, co stanowi 27 % mieszkańców. 2014 roku z inicjatywy burmistrza została powołana Dzierżoniowska Rada Seniorów jako organ konsultacyjny, opiniodawczy i doradczy w sprawach dot. seniorów. Miasto wspiera wszystkie organizacje senioralne oraz wdrożyło wiele programów pomocowych między innymi takich jak Karta seniora czy „Pudełko życia”. W Dzierżoniowie już od lat przy dużym wsparciu władz miasta działa Uniwersytet III Wieku, który czynnie angażuje się w życie społeczne i kulturalne miasta. Dzięki pozyskaniu aż 7 mln zł ze środków unijnych w Dzierżoniowie powstaje wyjątkowy na skalę całego regionu Dom Seniora, w którym skupiać się będą wszystkie organizacje senioralne z całego miasta.

 


TVSUDECKA PL
 
Data pliku video: 2018-10-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dzierżoniowski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Dzierżoniowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce, Piława Górna, Niemcza i Łagiewniki, zajmując powierzchnię 478,3 km².

  Główne atrakcje przyrodnicze powiatu dzierżoniowskiego stanowią: Góry Sowie, Arboretum w Wojsławicach, Masyw Ślęży czy Wzgórza Niemczańskie. Na uwagę odwiedzających zasługuje także Uzdrowisko Przerzeczyn Zdrój.

  Na terenie powiatu funkcjonuje dzierżoniowska podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola