Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozmawiali o potencjale Gór Sowich i regionu

Data publikacji: 2019-01-11, Data modyfikacji: 2019-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę 9 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu odbyło się spotkanie dotyczące możliwości i konieczności rozwoju potencjału turystycznego Bielawy, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji turystycznych i wydarzeń sportowo-rekreacyjnych na terenie Gór Sowich. Burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj rozmawiał z członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, panem Michałem Bobowcem m.in na temat rewitalizacji lini kolejowej do Bielawy - dojazd pociągów do naszego miasta jest bowiem priorytetem, myślac w następnej kolejności o wspólnych projektach w tym zakresie. Przedstawiciele obu samorządów, zadeklarowali także daleko idącą współpracę w zakresie rozbudowy systemu ścieżek rowerowych w mieście. Rozmawiano również na temat infrastruktury sportowej w Bielawie, w tym m.in. o budowie hali widowiskowo-sportowej oraz modernizacji stadionu miejskiego. Było to pierwsze tego typu spotkanie, dlatego w jego trakcie nie zabrakło także wątku kulturalnego. Tutaj z kolei, dialog dotyczył organizacji i ewentualnych form współpracy przy wydarzeniach kulturalnych. Mowa była m.in. o “II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dolnośląska Nutka 2019”. Fot. Michał Bobowiec - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Pełna treść wiadomości na: um.bielawa.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/4180-rozmawiali-o-potencjale-gor-sowich-i-regionu
um.bielawa.pl, Źródło artykułu: um.bielawa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dzierżoniowski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Dzierżoniowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce, Piława Górna, Niemcza i Łagiewniki, zajmując powierzchnię 478,3 km².

  Główne atrakcje przyrodnicze powiatu dzierżoniowskiego stanowią: Góry Sowie, Arboretum w Wojsławicach, Masyw Ślęży czy Wzgórza Niemczańskie. Na uwagę odwiedzających zasługuje także Uzdrowisko Przerzeczyn Zdrój.

  Na terenie powiatu funkcjonuje dzierżoniowska podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola