Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Sukcesy młodych zawodników MKS 9 w Świebodzicach

Data publikacji: 2022-04-11, Data modyfikacji: 2022-04-11
A A AWydrukDrukuj

Do kalendarza imprez Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego powróciły XII Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach na 25-metrowym basenie. 9 kwietnia, po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią Covid 19, wzięło w nich udział  366 zawodników z 20 klubów, w tym dzierżoniowski MKS 9. Reprezentowało go 23 podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

W kategorii wiekowej 16 lat i starsi Krystian Bełtowski zdobył dwa brązowe medale na dystansach 50 m stylem motylkowym (26,98) i 50 m stylem dowolnym (24,70), a dystans 100 m stylem dowolnym zakończył na piątym miejscu z czasem 54,38.
Jakub Pliszka zdobył srebrny medal na dystansie 100 m stylem motylkowym (1:01,55), a na dystansach 50 m stylem motylkowym (27,61) i 100 m stylem dowolnym (55,61) zajął siódme miejsca.
Hanna Nawrot na dystansach 50 m stylem dowolnym (29,64) i 50 m stylem motylkowym (33,28) zajęła szóste miejsca.
Szymon Buczakowski na dystansach 50 m stylem dowolnym (25,30), 50 m stylem motylkowym (27,84) oraz 100 m stylem dowolnym (56,21) zajął kolejno szóste, ósme i dziewiąte miejsce.
Miłosz Sztachelek na dystansach 50 m stylem dowolnym (26,55), 50 m stylem motylkowym (29,23) oraz 100 m stylem dowolnym (59,28) zajął kolejno dziewiąte, szesnaste i dwudzieste miejsce.
Lateef Hanus na dystansach 50 m stylem dowolnym (26,82), 50 m stylem motylkowym (29,85) oraz 100 m stylem dowolnym (1:00,95) uplasował się kolejno na jedenastym, dziewiętnastym i dwudziestym piątym miejscu.
Olivier Paprzycki na dystansach 50 m stylem motylkowym (28,99) i 100 m stylem dowolnym (59,07) zajął kolejno czternaste i osiemnaste miejsce, a Kacper Kukuła na dystansach 50 m stylem dowolnym (28,08) i 50 m stylem motylkowym - dwudzieste i dwudzieste trzecie miejsce.

Kategoria wiekowa 15 lat to brązowy medal dla Gaji Kopery medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym (1:20,14). Rywalizację na dystansie 50 m stylem dowolnym (31,67) i 50 m stylem klasycznym (1:00,04) zakończyła ona na piątych miejscach.
Dmytro Kasasienko na dystansach 50 m (28,02) i 100 m (1:03,34) stylem dowolnym zajął kolejno ósme i trzydzieste pierwsze miejsce.

Wśród 14-latków Mateusz Pietrewicz na dystansach 50 m stylem grzbietowym (33,12) i 50 m stylem dowolnym (28,53) zajął kolejno czwarte i ósme miejsce, a Wiktoria Raszewska na dystansach 50 m stylem klasycznym (40,82) i 50 m stylem dowolnym (32,48) - szóste i siódme miejsce.
Hubert Falkowski na dystansach 50 m stylem klasycznym (44,20) i 50 m stylem dowolnym (35,61) wywalczył czwarte i piętnaste miejsce, a Patryk Falkowski na dystansie 50 m stylem dowolnym (32,06) – trzynaste. Trzynaste zajęła również Pola Kasprowicz na dystansie 50 m stylem dowolnym (38,26).

Z medalami wrócili też 12-letni pływacy. Kornel Pisarski sięgnął aż po trzy - złoty na dystansie 50 m stylem motylkowym (33,48) oraz dwa srebrne na dystansach 50 m stylem dowolnym (31,00) i 50 m stylem grzbietowym (35,34). W punktacji wielobojowej za dwa najlepsze wyniki w swojej kategorii wiekowej zajął drugie miejsce.
Ewa Ramilowska na dystansach 50 m stylem klasycznym (53,33) oraz 50 m stylem dowolnym (48,54) zajęła kolejno dwudzieste drugie i trzydzieste miejsce, a Michał Hykalik na dystansie 50 m stylem grzbietowym (49,56) - dwudzieste trzecie.

W kategorii wiekowej 11 lat Gabriela Gendziel zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym (40,22), a na dystansach 50 m stylem dowolnym (36,39) i 50 m stylem klasycznym (46,39) zajęła czwarte miejsca. W punktacji wielobojowej za dwa najlepsze wyniki w swojej kategorii wiekowej zajęła trzecie miejsce.
Aleksander Cebula na dystansach 50 m stylem klasycznym (49,89) i 50 m stylem dowolnym był piąty i siódmy.

10-letni zawodnicy też stanęli na podium. Julia Rybitwa zdobyła trzy medale: dwa srebrne na dystansach 50 m stylem dowolnym (39,71) i 50 m stylem klasycznym (53,17) oraz brązowy na dystansie 50 m stylem grzbietowym (48,25). W punktacji wielobojowej za dwa najlepsze wyniki w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce.
Olivier Kwiatkowski na dystansach 50 m stylem klasycznym (1:00,04), 50 m stylem grzbietowym (53,16) oraz 50 m stylem dowolnym (53,22) był kolejno szósty, ósmy i dwunasty.
Marian Stepaniuk na dystansach 50 m stylem klasycznym (1:04,32) i 50 m stylem dowolnym (43,61) zajął siódme i dziewiąte miejsce.
Sztafeta mieszana w kategorii wiekowej 10-12 lat w składzie Aleksander Cebula, Julia Rybitwa, Gabriela Gendziel i Kornel Pisarski zajęła czwarte miejsce z czasem 2:25,20.
Udział zawodników klubu w XII Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach dofinansowało miasto Dzierżoniów.

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Dzierżoniów