Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiking w Dzierżoniowie. Uwagaz na zmiany w ruchu

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-12-01
A A AWydrukDrukuj  
 
29-11-2018 Długo kazał na siebie czekać w tym roku, ale jest coraz bliżej. Wiking, a właściwie BSK TECH 3 Rajd Wikinga odbędzie się w weekend 1 i 2 grudnia 2018 r., a jego bazą będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.Organizatorzy rajdu – Bielawska Grupa Motosport we współpracy z miastem Dzierżoniów wykazali się prawdziwym organizacyjnym zacięcie, bo gdy wszystko było dopięte na ostatni guzik, rajd musiał zostać przeniesiony na inny termin. Miało to miejsce w związku ze strajkiem Policji i innych służb mundurowych i brakiem możliwości zabezpieczenia rajdu.- Udało się przenieść rajd na inny termin – komentuje sytuację Szymon Mazur, dyrektor zawodów. – Uwierzcie, że nie jest to proste. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji czekamy na rajd i widowiskowy prolog ulicami Dzierżoniowa, który rozpocznie rywalizację zawodników w sobotę wieczorem. Prolog przejeżdżany będzie od samochodów o najmniejszej pojemności. W niedzielę na zawodników czekają dwa odcinki specjalne, które przejeżdżane będą trzykrotnie. Łącznie daje to 40 kilometrów czystej sportowej rywalizacji.Biuro zawodów, park serwisowy i odbiór administracyjny odbędą się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. Pierwszy przejazd prologu ruszy o godzinie 16:30, drugi tuż po nim. W niedzielę zawodnicy zmierzą się na odcinkach Owiesno – Piława Górna i Uciechów – Roztocznik.W tych dniach należy spodziewać się utrudnień w ruchu. W czwartek 29 listopada w rejonie trasy prologu zamontowane zostaną znaki zakazu parkowania a na drzwiach budynków przy trasie prologu zamieszczone zostaną stosowne informacje.W sobotę 1 grudnia w godzinach wieczornych wjazd i wyjazd z Rynku możliwy będzie ulicą Kościelną (obecny zakaz będzie anulowany).W niedzielę 2 grudnia osoby jadące z Owiesna do Bielawy lub Dzierżoniowa muszą kierować się przez skrzyżowanie w ruchu wahadłowym przez Piławę Dolną. Ruchem będzie kierowała policja.Rajd jest drugą rundą Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej. Wszelkie informacje dotyczące zawodów znajdziecie na stronie www.bgmsport.pl i facebookowymfanpag`u RPZZ (web.facebook.com/rpziemizachodniej).Harmonogram rajduSobota, 1 grudnia PROLOG Dzierżoniów – 16:30 | 18:00Niedziela, 2 grudnia OS 1 | 3 | 5 Owiesno – Piława Górna – 9:38 | 11:38 | 13:38 OS 2 | 4 | 6 Uciechów – Roztocznik – 10:02 | 12:02| 14:02Bielawska Grupa Motosport

Pełna treść wiadomości na: 10965 at dzierzoniow.pl
Urząd Miejski Dzierżoniów, Źródło artykułu: www.dzierzoniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dzierżoniowski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Dzierżoniowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce, Piława Górna, Niemcza i Łagiewniki, zajmując powierzchnię 478,3 km².

  Główne atrakcje przyrodnicze powiatu dzierżoniowskiego stanowią: Góry Sowie, Arboretum w Wojsławicach, Masyw Ślęży czy Wzgórza Niemczańskie. Na uwagę odwiedzających zasługuje także Uzdrowisko Przerzeczyn Zdrój.

  Na terenie powiatu funkcjonuje dzierżoniowska podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola