Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wybory 2018 w Dzierżoniowie - mały poradnik

Data publikacji: 2018-10-17, Data modyfikacji: 2018-10-27
A A AWydrukDrukuj  
 
17-10-2018 W niedzielę wybierzemy burmistrza Dzierżoniowa, radnych Rady Miejskiej Dzierżoniowa, radnych Rady Powiatu Dzierżoniowskiego i radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Jak prawidłowo oddać głos, gdzie głosować, w jaki sposób miasto pomaga osobom mającym problemy z poruszaniem się? W Dzierżoniowie uprawnionych do głosowania jest 26 863 mieszkańców. Mamy trzech kandydatów na burmistrza (Dariusz Kucharski, Jarosław Kresa i Paweł Kowalski), ewentualna druga tura w wyborach na burmistrza odbędzie się 4 listopada. Wybierzemy 21 radnych. Nowa kadencja burmistrza i rady będzie pięcioletnia.Dzierżoniów podzielony jest na cztery okręgi, w których działać będą 23 lokale wyborcze czynne od godziny 7.00, do 21.00. Do którego się udać? Najłatwiej sprawdzić to korzystając z internetowej aplikacji dostępnej na stronie www.dzierżoniow.pl. Wystarczy wpisać w nią nazwie ulicy lub osiedla, numer domu i klatkę. Otrzymamy informację zawierającą numer obwodu wyborczego i dokładny adres siedziby komisji, w której będziemy mogli oddać swój głos. Idąc na wybory należy mieć ze sobą dowód osobisty. Dzierżoniów tradycyjnie już oferuje pomoc w dotarciu do lokalu wyborczego mieszkańcom mającym kłopoty z poruszaniem się. By skorzystać z możliwości dowozu wystarczy w dniu wyborów zadzwonić pod nr tel.: 74 645 08 00. Wyszukiwarka obwodów wyborczychWszystkie istotne informacje o wyborach

Pełna treść wiadomości na: 10871 at dzierzoniow.pl
Urząd Miejski Dzierżoniów, Źródło artykułu: www.dzierzoniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dzierżoniowski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Dzierżoniowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce, Piława Górna, Niemcza i Łagiewniki, zajmując powierzchnię 478,3 km².

  Główne atrakcje przyrodnicze powiatu dzierżoniowskiego stanowią: Góry Sowie, Arboretum w Wojsławicach, Masyw Ślęży czy Wzgórza Niemczańskie. Na uwagę odwiedzających zasługuje także Uzdrowisko Przerzeczyn Zdrój.

  Na terenie powiatu funkcjonuje dzierżoniowska podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola