Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyróżnienie dla mieszkanki Dzierżoniowa

Data publikacji: 2018-11-14, Data modyfikacji: 2018-11-17
A A AWydrukDrukuj  
 
14-11-2018 Dr Beata Hebzda-Sołogub, prezes Fundacji Forum Dialogu Między Kulturami w Dzierżoniowie, została uhonorowana ogólnopolską nagrodą miasta Sandomierza „Bonum Publicum" im. Aleksandra Patkowskiego. Nagroda jest przyznawana osobom prywatnym i organizacjom pozarządowym, za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz własnego regionu, rozwoju i promocji swoich małych ojczyzn.Dr Beata Hebzda-Sołogub od wielu lat animuje zdarzenia kulturalno-historyczne i literackie, bada i tematycznie opracowuje lokalne archiwalia, angażuje się w inicjatywy służące popularyzacji wiedzy dotyczącej historii i dziedzictwa kulturowego ziemi dzierżoniowskiej. Jest autorką kilkudziesięciu artykułów o tematyce regionalnej, wydawnictw albumowych (Dzierżoniów na dawnej pocztówce, Cmentarz żydowski w Dzierżoniowie) i monograficznych (Pół wieku Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, Życie literackie i teatralne na terenie byłego województwa wałbrzyskiego 1945–1989), filmów dokumentujących lokalne dziedzictwo („Cudem ocalona”, „Dzierżoniów – historie nieznane”, „Cmentarz żydowski w Dzierżoniowie”). Z inicjatywy dr Beaty Hebzdy-Sołogub został uruchomiony serwis internetowy dedykowany cmentarzowi żydowskiemu oraz Cyfrowe Archiwum Dzierżoniowa.Uroczystość wręczenia nagrody „Bonum Publicum" odbyła się w sandomierskim zamku 11 listopada 2018 roku.

Pełna treść wiadomości na: 10926 at dzierzoniow.pl
Urząd Miejski Dzierżoniów, Źródło artykułu: www.dzierzoniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dzierżoniowski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Dzierżoniowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce, Piława Górna, Niemcza i Łagiewniki, zajmując powierzchnię 478,3 km².

  Główne atrakcje przyrodnicze powiatu dzierżoniowskiego stanowią: Góry Sowie, Arboretum w Wojsławicach, Masyw Ślęży czy Wzgórza Niemczańskie. Na uwagę odwiedzających zasługuje także Uzdrowisko Przerzeczyn Zdrój.

  Na terenie powiatu funkcjonuje dzierżoniowska podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola